Sobota, 11 Maj
Imieniny: Igi, Mamerta, Miry -

Wielbark pięć, Kozłowo zero

Kapitalną wygraną odnieśli w 16 kolejce rozgrywek klasy A piłkarze GZPN Omulew Wielbark, którzy w wyjazdowym spotkaniu przeciwko GKS Colet Kozłowo zdobyli aż pięć bramek. Bezstratne zakończenie meczu dało im komplet punktów i awans na 5 miejsce w tabeli trzeciej grupy.

Do przerwy po atakach i pewnej grze w obronie prowadzenie zapewnił w 13' Mateusz Aberamczyk, który wykorzystał podyktowany rzut karny po faulu na Bartłomieju Ranieckim. Drugie uderzenie dołożył Mateusz Borowski, który po indywidualnej akcji strzałem w „okno” bramki wyprowadził wynik na 2:0.

Drużynie z Wielbarka niestraszny był nawet odwet przeciwników w drugiej połowie gry. W 70' Abramczyk popisał się strzałem z około 20 metrów, zdobywając bramkę na 3:0. Kilka minut później rzut po wybiciu bramkarza Kozłowa przy piłce znalazł się Miłosz Szczepkowski, który dodał do wyniku jeszcze jedno oczko. Na finał, z rzutu karnego, gola zdobył Kamil Krasecki.

„Praca domowa” po przegranej na własnym terenie odrobiona, a gospodarze, którzy zajmują trzecie miejsce w tabeli – zostali pokonani.

Omulew Wielbark: M. Abramczyk (C) (87' Szlaga), R. Abramczyk (8' Olender), M. Ambroziak (60' Pliszka), J. Berk, M. Borowski (80' Kempinski), K. Brodzik, F. Chorążewicz, A. Cieślik (67' Szczepkowski), K. Piątek (B), B. Raniecki, M. Remiszewski (85' Krasecki).

GKS COLET KOZŁOWO 0:5 GZPN OMULEW WIELBARK

0:1 - 16' Mateusz Abramczyk

0:2 - 42' Mateusz Borowski

0:3 - 73' Mateusz Abramczyk

0:4 - 76' Miłosz Szczepkowski

0:5 - 90' Kamil Krasecki